O firmie

Nasz zakład powstał w 1989 roku jako małe przedsiębiorstwo rodzinne.Od tego czasu przeszliśmy długą drogę do jednego z największych zakładów obróbczych w Polsce.  Już od dwudziestu ośmiu lat produkujemy na Państwa potrzeby wyroby z marmuru, wapienia i granitu. Zajmujemy się dostarczaniem materiału dla zarówno dużych obiektów i zleceń (obiekty sakralne, poczty, urzędy,obiekty użyteczności publicznej, rewitalizacje itp.) jak i wykonujemy zlecenia dla budownictwa mieszkaniowego (parapety, schody, posadzki, blaty kuchenne, łazienki, kominki, okładziny itp.). Produkujemy wyłącznie pod konkretne zamówienie dzięki czemu do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Wiemy, że za każdym zleceniem stoją inne wymagania. Posiadane maszyny pozwalają nam na profesjonalną obróbkę i szybką realizację dużych zleceń. Naszą mocną stroną jest nowoczesny park maszynowy (polerki przelotowe wielogłowicowe, boczkarki, piły sterowanie komputerem, traki wielopiłowe, suwnice, centrum numeryczne,instalacja klarowania wody , systemy transportu wewnętrznego, systemy pakowania towaru do transportu itp.), który umożliwia nam stworzenie produktu wysokiej jakości.Stale zwiększamy nasze możliwości produkcyjne.Np.w 2010 roku uruchomiliśmy włoską linię do produkcji płytek firmy Pedrini.Wprowadziliśmy do oferty płytki  60×60 cm z marmurów świętokrzyskich. Jako jeden z nielicznych zakładów w Polsce zajmujemy się obróbką krajowego marmuru od podstaw (wydobywamy i przecieramy bloki). Z polskich materiałów obrabiamy kamień Morawica, Bolechowice  , wapień pińczowski oraz Crema Polska.  Jesteśmy największym producentem wyrobów z  polskich marmurów ( tzw marmury kieleckie). A odpowiednie użycie maszyn przez profesjonalny personel powoduje że nasze marmury nie odbiegają jakością od importowanych z innych krajów a często są lepsze.W ofercie mamy materiały z Włoch, Indii, Grecji, Hiszpanii, Chin, Afryki i innych krajów.Ale naszą specjalnością pozostają materiały polskie.Coraz silniejszą pozycję zdobywają znajdujące sie w naszej ofercie materiały chińskie – atrakcyjne cenowo ,jakością nie odbiegające od o wiele droższej konkurencji z innych krajów.Współpracujemy na rynku chińskim z jednym z największych dostawców . Jesteśmy właścicielami złoża wapieni lekkich – wapienia pińczowskiego ,ten znany i ceniony kamień jest doskonałym materiałem dekoracyjnym (rzeźby, elewacje, elementy ogrodzeniowe) Stosowany od X wieku jest często spotykany w obiektach zabytkowych.Jedyne jego eksploatowane złoża znajdują się w okolicy Pińczowa i stąd jego nazwa.

Na życzenie klientów proponujemy pełną obsługę od opomiarownia poprzez dobór kolorów i produkcję aż po montaż i konserwację w trakcie użytkowania. W magazynie stale znajduje się kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych płytek posadzkowych na potrzeby dużych zleceń, na placu stoi kilkaset płyt z marmurów zagranicznych do sprzedaży dla partnerów z branży lub w celu wykonania indywidualnych zleceń. Dla stałych odbiorców upusty.

Jesteśmy otwarci na współpracę.

Posiadamy złoża:

  • wapienia pińczowskiego „Włochy” i „Włochy I”
  • wapienia Morawica „Góra Orla”
  • wapienia Gołuchów -Crema

Zapraszamy do nas w godzinach 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku, w soboty do 14.00.Nasi pracownicy doradzą, pomogą w wyborze gatunku, stworzą wstępny kosztorys w kilku wariantach.Jeśli jesteś zainteresowany – zadzwoń, wyślij maila lub nas odwiedź.Postaramy się pomóc. Marmury , granity i wapienie nie mają dla nas tajemnic.

Nasza firma jest członkiem branżowej organizacji – Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej

Zakończyliśmy realizację projektu: Projekt WND-RPSW.01.01.00-26-017/10 realizowany w ramach RPOWŚ 2007-2013  pn. „Zakup kompletnej linii technologicznej do produkcji wielkogabarytowych płytek z marmurów świętokrzyskich – szansą wejścia na rynki europejskie.” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

„…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…”


Zakończyliśmy realizację projektu: Projekt WND-RPSW.01.01.00-26-022/08 pn. „Unowocześnienie oferty produktowej i technologicznej poprzez zakup pięcioosiowej piły do cięcia i modelowania kamienia naturalnego sterowanej komputerowo.” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

„…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…”